استفاده از اینستاگرام در جهت برندسازی

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در زمینه به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو می باشد. این نرم افزار در دو نسخه اندروید و ios تهیه شده است. نرم افزار اینستاگرام دارای ۳۰۰ میلیون کاربر از سراسر دنیا می باشد و همین تعداد زیاد کاربران آن را به مکان مناسبی برای بازاریابی تبدیل کرده است. به دلیل اینکه اینستاگرام یک شبکه مبتنی بر تصویر است بهتر با کاربران ارتباط برقرار کرده و بر آنها تاثیر میگذارند و به طور کلی انسان ها از دیدن تصاویر احساس لذت بیشتری را میبرند تا اینکه مرتب محتوای متنی را بخوانند. اما باید در هنگام بازاریابی در این شبکه به این موضوع توجه کنید که باید به اصول بازاریابی در اینستاگرام آشنا بوده باشید. مواردی که در ادامه بیان می گردد را در هنگام بازاریابی در ایستاگرام رعایت کنید:

اسپم

قرار دادن پست های زیاد در اینستاگرام برای بسیاری از افراد آزار دهنده است. این موضوع باعث ناراحت شدن کاربران خواهد شد و باعث می شود به تبلیغات شما توجه نکنند. سعی کنید پست های خود را بصورت منظم و در زمانبندی خاصی انجام دهید و از گذاشتن پست های زیاد اجتناب کنید.

کیفیت پایین تصاویر

سعی کنید تصاویری با کیفیت باشد را در اینستاگرام قرار دهید. تصاویر خوب میتواند کاربران را به خرید کردن تشویق کنند.

محتوای نامناسب در Bio

اطلاعاتی که شما در قسمت BIO خیلی مهم است. زیرا اولین قسمتی است که کاربران آن را مشاهده می کنند. سعی کنید اطلاعات مهمی را در این قسمت قرار دهید. این اطلاعات باعث می شود که مردم صفحه شما را دنبال کنند و حتی آن را مشاهده کنند.
شما برای بالابردن دنبال کنندگان تبلیغات خود می توانید اصول زیر را به کار گیرید:

شناخت مشتریان

شما برای اینکه به تبلیغات برند خود بپردازید باید اطلاعات کاملی را از آنها بدست آورید و مطابق با سلیقه آنها تصاویر مطلوبی از محصولات خود ارائه دهید. برای شروع و ثبات در هر کسب و کاری این اطلاعات ضروری است. چرا که با این اطلاعات شما خود را با خواسته مشتریان تطبیق داده و آنها را به محصولات خود وابسته خواهید کرد.

تصاویر مرتبط با برند

مجموعه ای از تصاویر که مشتریان با برند شما گرفته اند داشته باشید و آنها را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. مشتریان شما بهترین مبلغان برند شما هستند. با قرار دادن این تصاویر در اینستاگرام افرادی که از برند شما استفاده کرده اند، رضایت خود  از برند را به افراد دیگر معرفی میکنند و بهترین راه ایجاد هم حسی در مشتریان ایجاد کرده و بیان کننده این هستید که رضایت مشتریان برای شما مهم می باشد.

اینستاگرام شبکه ای فاقد استراتژی

اینستاگرام فضای بازی برای معرفی برند شما فراهم آورده است تا حتی بدون داشتن استراتژی خاصی عکس و فیلم هایی از محصولات و برند خود به اشتراک گذاری کنید و ارتباطی دو طرفه و مبتنی بر پرسش و پاسخ فراهم کنید. شما در کنار قرار دادن تصاویر و محتوای خود در اینستاگرام باید هدف خود را دنبال کنید.

محتوای با کیفیت

کیفیت تصاویر شما از بین بسیاری از تصاویر هر کاربری روزانه بارها در اینستاگرام مشاهده میکنند تاثیر قابل توجهی را گذاشته و باعث ثبت برند شما در ذهن مخاطب می شود. کاربران با اسکرول کردن به جستجوی تصاویر هستند و از بین حجم عظیمی از تصاویر به دنبال تصویری هستند که نظر آنها را به خود جلب کند. بنابراین کیفیت تصویر شما در بین تصاویر باعث جذب مخاطب و به اشتراک گذاری آن در بین دیگر شبکه های اجتماعی می گردد.

انتشار مطالب به صورت مستمر

برای انتشار مطالب خود برنامه ریزی لازم را داشته باشید و به صورت مستمر دنبال کنندگان را رصد کنید. این کار شما در واقع رصد کردن مشتریان و به روز رسانی محصولات خود است. در واقع این همگامی با مشتریان است که باعث همسویی با آنها و ثبات کسب و کار شما می شود. اما هیچگاه این را فراموش نکنید که انتشار منظم محتوا نباید به کاهش محتوا بیانجامد و همواره بین کمیت و کیفیت تعادل برقرار کنید.

تعداد دنبال کننده

امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی برای رونق کسب وکار به عنوان یک حرفه و تخصص و استراتژی بزرگ می باشد. اینستاگرام از آن دسته از شبکه های اجتماعی است که اگر شما از آن در جهت کسب و کار خود استفاده کنید نتایج مثبت آن را بخوبی درک خواهید کرد. این موضوع را یادآور می شوم که کاربران استفاده از شبکه های اجتماعی هر روز بیشتر می شود و سعی کنید از این بازار پربازدید غافل نمانید. اگر شما وقت و حوصله کافی برای تخصصی کار کردن در این زمینه را ندارید میتوانید از متخصصان بهره بگیرید و کار بازاریابی در شبکه های اجتماعی را به آنها واگذار کنید.

استفاده از کلمات غیر عادی

استفاده نادرست از بعضی از کلمات نشانگر غیر حرفه ای بودن شماست و احساس عدم اعتماد را به مشتری خواهد داد. موفقیت در بازاریابی اینستاگرام از آن کسانی است که محتوای پرمعنا با تأثیرگذاری عمیق و متناسب با زمان و مکان ارائه نمایند.

جستجوی مخاطبین

هشتگ ها اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار می دهند و بهتر است بدانید که کاربران شما از چه هشتگ هایی استفاده میکنند. شما میتوانید هشتگ های مرتبط را بدست بیاورید و مخاطبینی که درگیر محصولات شما هستند را بیابید.

استفاده از ویدئوها

شما با استفاده از این ویدئوها میتوانید داستانی خلاقانه از محصولات و برند خود عرضه کنید.

اینستاگرام پلی برای دیگر شبکه های اجتماعی

یکی از مزایای مهم اینستاگرام امکان لینک شدن به فیس بوک است که توسط آن میتوانید محتوای خود را در دیگر شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید. شما میتوانید از تصاویر که در اینستاگرام خود قرار می دهید به وب سایت خود لینک دهید.