mrandroid post1 - با "پیش‌بین" آب و هوای فردا رو ببین

با “پیش‌بین” آب و هوای فردا رو ببین

در این قسمت از نقد و بررسی اپلیکیشن های اندرویدی آب و هوا ، به یک اپلیکیشن ایرانی در این دسته به نام پیش بین خواهیم پرداخت .

وقتی میخواهید از آب و هوای چند روز بعد مطلع بشید راه های مختلفی برای اطلاع از وضع آب و هوا وجود دارد . کوتاه ترین روش نصب اپلیکیشن های مربوط به آب و هواست .

پیش بین ، نام یک اپلیکیشن ایرانی است که قابلیت هایی فراتر از یک برنامه پیش بینی آب و هوا دارد .

این اپلیکیشن دارای چندین بخش «هواشناسی، قطب‌نما و قبله‌نما، اوقات شرعی، اذان‌گوی خودکار، گام‌های ماه و ویجت هوشمند» امکانات کاربردی را در اختیار شما قرار می‌دهد که در ادامه با جزئیات آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

پیش بین قابل نصب و راه‌اندازی بر روی پلتفرم‌های مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید می‌باشد.

 

نگاه کلی به اپلیکیشن :

 

نقد و بررسی اپلیکیشن های اندرویدی آب و هوا,بررسی اپلیکیشن پیش بین ,نقد برنامه های اندرویدی,بررسی اپلیکیشن های اندرویدی,نقد و بررسی برنامه های اندرویدی

اگر بخواهیم به صورت کلی این اپلیکیشن اندرویدی را ببینیم پس از وارد شدن به این برنامه شما یک رابط کاربری خاصی را مشاهده میکنید که این طراحی برنامه را  از سایر برنامه های مشابه و هم رده این دسته از برنامه ها متمایز میکند.

اما طراحی این برنامه به صورتی هست که ممکن است برای شما که از آن استفاده میکنید احساس شلوغ بودن برنامه را حس نمایید که این میتواند یک امتیاز منفی برای این برنامه باشد . در نقد و بررسی اپلیکیشن های اندرویدی آب و هوا ، توجه بیشتر به بخشی است که اطلاعات آب و هوایی را درست نشان دهد و کمترین خطا را داشته باشد .

بخش هواشناسی  :

اولین بخش که پس از ورود به برنامه مشاهده خواهید کرد طبیعتا بخش هواشناسی برنامه است . برای فعال کردن این گزینه ملزم به اتصال به اینترنت و فعال‌سازی GPS گجت خود می‌باشید، سپس آب و هوای فعلی و چند روز آینده به همراه جزئیات نمایش داده می‌شوند.

فقط کافیه با وارد کردن نام منطقه مورد نظر در قسمت جستجو، وضعیت جوی هر نقطه از جهان را مشاهده کنید.

یکی از جالب‌ترین نکاتی که در این بخش قابل مشاهده است، تطابق آیکون‌های موجود با شرایط جوی است؛ بدین معنی که اگر شب باشد، حالت ماه مطابق با ماه واقعی است!

قطب‌نما و قبله‌نما

برای استفاده از قابلیت قبله‌نما و قطب‌نما، نیازی به اتصال به اینترنت نیستید اما به‌روز کردن موقعیت جغرافیایی قبل از قبله‌یابی الزامیست؛ چون قبله مطابق با موقعیت جغرافیایی شما محاسبه و نمایش داده می‌شود.

فلش سبز رنگ که بر روی صفحه قطب‌نما قرار دارد به سمت قبله اشاره و فلش قرمز رنگ جهت نمایش قطب‌نما کاربرد دارد.

نکته قابل توجه برای استفاده از این بخش، این است که برنامه برای مناطقی که در سمت راست کعبه قرار گرفته‌اند کاربرد دارد، همانند کشورهای «ایران، عراق، ترکیه، افغانستان، پاکستان و …»

اوقات شرعی

پس از اطمینان از تنظیم بودن تاریخ و زمان موبایل خود، از طریق این بخش دسترسی به امکاناتی نظیر «پخش اذان صبح، ظهر و شب، طلوع و غروب آفتاب و نیمه شب شرعی» امکان‌پذیر است، همچنین اطلاعات مربوط به ارتفاع از سطح دریا، طول و عرض جغرافیایی نیز در قسمت پایین صفحه به چشم می‌خورند.

به منظور پخش اذان به صورت خودکار، ملزم به ارتقاء برنامه هستید که این کار از طریق پرداخت درون برنامه‌ای محقق می‌شود.

شهر پیش‌فرض تهران در نظر گرفته شده، اما در صورتی که موقعیت مکانی شما جایی غیر از تهران قرار دارد، با لمس آیکون بالا سمت راست موقعیت شما توسط ماهواره‌ها جستجو و به‌روزرسانی می‌شود.

نکته قابل ذکر در این بخش، امکان استفاده از قابلیت اوقات شرعی بدون نیاز به اینترنت و به بیان دیگر به صورت آفلاین است.

گام‌های ماه

جهت استفاده از این قابلیت برنامه، ابتدا از تنظیم بودن تاریخ تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنید.

در مدار گردش ماه به دور زمین، ماه در حالت‌های مختلفی قرار می‌گیرد که میزان روشن بودن سطح آن را معین می‌کند؛ این قابلیت حالت‌های مختلف ماه را محاسبه و نمایش می‌دهد.

ویجت هوشمند

این بخش، از قسمت تنظیمات برنامه قابل تنظیم و ویرایش است. تمامی بخش‌های برنامه در ویجت گنجانده شده و شما می‌توانید آن را به سایز دلخواه خود درآورید. در قسمت پایین ویجت آیکونی تعبیه شده که با لمس آن اطلاعات ویجت به‌روز رسانی می‌شود.

باید توجه داشته باشید که برای استفاده از قابلیت ویجت، ملزم به خرید بسته آبی یا طلایی از بخش فروشگاه برنامه هستید.

از دیگر امکانات برنامه که در قسمت بالای نوارابزار به چشم می‌خورند: پیشنهاد ویژه، رویدادها، تنظیمات و فروشگاه هستند

با توجه به امکانات مفید و کاربردی که اکثرا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرند، می‌توان گفت اپلیکیشن پیش‌بین یک برنامه کامل و جامع در این حوزه به شمار می‌رود.

  • شما میتوانید سایر اپلیکیشن های اب و هوایی را از این قسمت ببینید و بررسی نمایید .
  • همچنین شما میتوانید ،نام اپلیکیشن مورد نظر خودرا برای نقد و بررسی در قسمت نقد و بررسی اپلیکیشن های اندرویدی آب و هوا برای ما ارسال بفرمایید ، تا ما با بررسی کامل روی اپلیکیشن نتیجه را برای همگان به اشتراک بگزاریم .

badge new - با "پیش‌بین" آب و هوای فردا رو ببین