نقد و بررسی هشتمین حمله ۲, com.papata.grapes2 ,بازی اکشن اندروید, نقد و بررسی اپلیکیشن اندروید, نقد و بررسی برنامه اندروید, هشتمین حمله۲

بازی هشتمین حمله ۲ ، دفاع از سرزمین مادری

در این قسمت با نقد و بررسی هشتمین حمله ۲ در خدمت شما هستیم .

نقد و بررسی هشتمین حمله ۲

هشتمین دفاع در هشتمین حمله

خرمشهر، شهر نخل های بلند، اکنون به زیر آماج گلوله های دشمن مظلومانه سقوط می کند. انگار تکه ای از بهشت در آتش ظلم و جور می سوزد. نوجوانان پرشور این خطه با تمام توان، مخلصانه در مقابل دشمن ایستادگی می کنند تا از پیش رفتن دشمن جلوگیری کنند.

آن ها با عملیات های هوشمندانه همراه با عشق به میهن موفق می شوند شهر خونین خود را از محاصره دشمن نجات دهند. شما هم می توانید به مدد تکنولوژی حال وهوای دفاع مقدس را تجربه کنید. اخیرا نسخه دوم بازی هشتمین حمله برای علاقه مندان به بازی های اکشن ارائه شده است.

این بازی مهیج می تواند یادآور روزهای آتش و خون خرمشهر باشد. هم چنین جوانان و نوجوانانی که سال های جنگ را درک نکردند می توانند با این بازی هیاهوی آن زمان را احساس کنند.

متاسفانه تعداد بازی هایی با محوریت جنگ تحمیلی که بتوانند بازیکن ها را از دیدگاه کیفیت ارضا کنند، انگشت شمار هستند. هشتمین حمله یکی از همین آثار است که با قسمت دوم خود می خواهد بازیکن ها بار دیگر به مبارزه با عراقی ها بفرستد.

نگاه کلی

هشتمین حمله ۲ نقش سربازی را به شما می دهد که باید پشت سنگرها به مبارزه با عراقی ها بپردازد. گیم پلی قسمت دوم تفاوت چندانی با عنوان پیشین نداشته و استودیو پاپاتا بیشتر سعی کرده تا روی بهبود المان های ساخته خود تمرکز نماید. بنابراین بار دیگر باید دشمن ها را هدف قرار داده و از بین ببرید.

در نسخه ی دوم چیزی که بیشتر از هر چیزی به چشم میاید، پیشرفت و بهبودی این بازی ست. هشتمین حمله ی ۲ در ابتدا با روایت یک پیش داستان خوب به صورت Comic Motion شما را به ادامه ی بازی تشویق میکند.

اهمیت سازنده ها برای ساخت پیش داستان واقعا قابل تحسین است و از نکات مهم یک بازی محسوب میشود. گرافیک های جالبی برای پیش داستان ها طراحی شده و صداگذاری مناسبی هم انجام گرفته است. بعد از نمایش پیش داستان شما وارد گیم پلی اصلی بازی میشوید. اولین نکته ای که توجه شما را به خودش جلب میکند، پیشرفت گرافیکی و بهبودی map بازی ست. به طور کلی محیط مناسبی برای بازی طراحی شده و تکسچرها و نورپردازی قابل قبولی را میبینیم.

کنترل بازی چگونه است ؟

کنترل بازی نسبت به قبل روان تر شده اما تغییر خاصی در گیم پلی بازی مشاهده نمیکنیم. متاسفانه مکانیک اصلی بازی که تیراندازی هست به خوبی پرداخته نشده و جای خالی لرزش مناسب دوربین به شدت حس میشود. یکی از مشکل های هشتمین حمله در گیم پلی این است که به خوبی حس تیراندازی را به گیمر منتقل نمیکند، یکی از علت های این مشکل را میتوان صداگذاری نه چندان خوب اسلحه ها دانست که باعث شده تیراندازی با برخی اسلحه ها از جمله کلاشینکف مصنوعی به نظر برسد.

زوم کردن اسلحه هم کمی غیر منطقی به نظر میرسد به طوریکه فقط شاهد جلوتر رفتن دوربین اسلحه هستیم، در صورتیکه این زوم کردن ها در بازی های مشابه همراه با یک انیمیشن مجزا برای اسلحه و در واقع نشانه گیری دقیق برای تیراندازی ست. در بازی های مشابه حتما شلیک کردن عادی با شلیک کردن دقیق (زوم کردن) تفاوت هایی دارد و اگر شما با زوم کردن شلیک کنید دقت تیرتان واقعا بهتر خواهد بود در صورتیکه در هشتمین حمله متاسفانه هیچ تفاوتی بین این دو حالت دیده نمیشود.

پیشنهاد ما به سازندگان هشتمین حمله۲

ما به سازندگان عزیز این عنوان خوب پیشنهاد میدهیم تا بیشتر به بحث اصلی بازی که مکانیک تیراندازی هست بپردازند چرا که میتواند جذابیت بازی را چندین برابر کند و نباید از آن چشم پوشی کرد. دشمن های سرباز هم متاسفانه تعریف چندانی ندارند، این نوع از دشمن ها هوش مصنوعی جالبی ندارند به طوریکه میتوانید با خیالت راحت دستگاه خود را رها کنید و مطمئن باشید که آن ها آسیب چندانی به شما نمیزنند و فقط به صورت غیر منطقی تغییر مکان میدهند. همچنین وضع ظاهری آن ها هم خوانی با محیط بازی ندارند، پیشنهاد میکنیم تا برای این دشمن ها تکسچرهای بهتری تهیه شود. عدم وجود انیمیشن های لازم برای دشمن های سرباز از دیگر ضعف هایی ست که به چشم میخورد.

در بازی های مشابه، وقتی به دشمن تیراندازی میکنید، هیچ وقت ثابت سر جایش نمی ایستد! معمولا یک انیمیشن تیر خوردن هم برایش میزنند تا کار را جذاب تر کنند اما در هشتمین حمله شما دشمن را به رگبار میبندید و او عین خیالش هم نیست ! نکته ی مثبت مبارزه اینجاست که بازی هدشات دارد و تشخیص میدهد که گلوله به سر دشمنان اصابت کرده است.

رابط کاربری

رابط کاربری بازی پیشرفت فوق العاده ای کرده و از نکات جذاب بازی تعویض اسلحه می باشد که به خوبی طراحی شده است. البته جای دکمه ی کاور گرفتن کمی نا مناسب است و ممکن است گیمر آن را با دکمه های حرکتی قاطی کند یا به اشتباه به جای چرخیدن دستش به این دکمه بخورد.

منوی اصلی بازی از طراحی زیبایی بهره میبرد، از ویژگی های جالب بازی تمرین روزانه هست که میتوانید در روز فقط یک بار به آنجا بروید و تمرین تیراندازی کنید و سکه دریافت کنید. در مورد صداگذاری بازی باید بگوییم که راضی کننده نیست، صداگذاری اسلحه ها ضعیف کار شده و متاسفانه هیچ دیالوگی در گیم پلی بازی از طرف شخصیت اصلی یا دشمنان مشاهده نمیکنیم در صورتیکه وجود چندین دیالوگ جالب میتوانست به فضاسازی و جذابیت بازی کمک شایانی کند.

ضعف صداگذاری بیشتر خودش را نشان میدهد وقتی تانک های دشمن به شما حمله میکنند اما صدای تیراندازی آن ها را نمیشنوید و البته این مختص سربازهای دشمن هم هست و حتی تیراندازی آن ها هم صدای جالب و مناسبی ندارد.

سبک بازی

بازی به سبک آرکید طراحی شده و شما با موج گروه های متفاوتی از دشمن ها مواجه میشوید، تنوع دشمن ها از نکات مثبت این بازی ست، شش اسلحه برای بازی در نظر گرفته شده که با پیشروی هر چه بیشتر میتوانید اسلحه های جدید را آزاد کنید. با کشتن دشمن ها به شما سکه داده میشود که از آن میتوانید برای خرید خشاب، جلیغه ی ضد گلوله و همچنین توپخانه استفاده کنید. توپخانه ویژگی کمکی جالبی ست، هلی کوپتر یاران شما به کمک شما میایند و دشمنان را در صحنه توپ باران میکنند.
به طور کلی هشتمین حمله۲ بازی خوبی ست که میتواند مخاطبان زیادی را جذب کند و امیدواریم سازندگان بازی با پیشرفت در نسخه های بعدی این بازی را به یکی از بهترین شوترهای ایرانی تبدیل کنند.

badge new - بازی هشتمین حمله ۲ ، دفاع از سرزمین مادری