درآمد اپل از سرویس های آنلاین

رشد بی سابقه درآمد اپل از سرویس های آنلاین

تصور می کنید درآمد اپل از سرویس های آنلاین محبوب اش چقدر است؟  اپل گزارش عملکرد سه ماهه جدید خود را منتشر کرد. بر اساس این گزارش درآمد اپل از سرویس های آنلاین اش  به ۸.۵ میلیارد دلار رسیده است. این یعنی درآمدهای این بخش از مجموع فروش آیپدها، ایرپادها، اپل تی وی و اپل واچ ها فراتر رفته است.

میزان درآمد اپل

میزان درآمد اپل از آیتونز، اپل پی، اپ استور، اپل موزیک و آی کلاود در این سه ماهه نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل رشد چشمگیر ۳۴ درصدی را به ثبت رسانده، به نحوی که حالا بعد از آیفون ها این بخش به عنوان دومین منبع درآمد های اپل شناخته می شود.

درآمد اپل از بخش سرویس های آنلاین

گرچه اپل ارقام دقیق کاربران سرویس موسیقی آنلاین خود را منتشر نمی کند، اما آنها در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده اند که تعداد کاربران آن نسبت به سال گذشته با ۷۵ درصد افزایش مواجه بوده است. ضمن این که تعداد دانلودها و مدت حضور کاربران در سرویس اپ استور نیز به شکل محسوسی افزایش یافته. بنا بر ادعای «لوکا مائستری» (Luca Maestri) یکی از مدیران ارشد مالی اپل، درآمد این شرکت از اپ استور دو برابر بیشتر از درآمدهای گوگل از فروشگاه گوگل پلی است.

پیشنهاد مستر اندروید:دو برادر دوقلو آزمایش سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰ را دگرگون کردند

به طور حتم گسترش استفاده از اپل پی و تحت پوشش قرار گرفتن کشورهای جدید یکی دیگر از عوامل افزایش درآمدهای اپل از بخش سرویس هایش است. حالا ساکنین دانمارک، فنلاند، سوئد و امارات متحده عربی نیز می توانند پرداخت های خود را از طریق اپل پی به انجام برسانند. ضمن این که تعداد خرده فروشی های پشتیبانی کننده از این روش پرداخت نیز در حال افزایش است. حالا تمام ۹۱۲ فروشگاه زنجیره ای فعال در آمریکا تحت پوشش اپل پی قرار گرفته اند.

منبع: digiato