شارژر بی سیم دوگانه گلکسی 9

آیا گلکسی اس ۹ به همراه شارژر بی سیم دوگانه ارائه می شود؟

امروزه بسیاری از شرکت های سازنده تلفن های هوشمند، امکان استفاده از قابلیت شارژ بی سیم را در موبایل های خود ارائه می کنند. ولی یک از مشکلاتی که اکثر پدهای شارژ بیسیم با آن مواجه هستند، عدم پشتیبانی از کارکرد همزمان با چندین گجت است. شارژر بی سیم دوگانه چاره این مشکل است.

به منظور حل این مشکل، سامسونگ به تازگی پتنتی را در اداره ثبت پتنت و علامت تجاری آمریکا ثبت کرده که حکایت از طراحی یک پد شارژ بی سیم ویژه برای شارژ کردن چندین محصول به طور همزمان دارد. شارژر بی سیم دوگانه محصول جدید سامسونگ است.

شارژر بی سیم دوگانه گلکسی 9

بر اساس اطلاعات منتشر شده در اسناد این پتنت، استاندارد مورد استفاده در شارژر جدید، «چی» (Qi) است. طراحی این گجت نیز بسیار ساده بوده و با استفاده از دو سیم پیچ جداگانه و بر اساس تکنولوژی القا یا تشدید مغناطیسی عمل می کند.

پیشنهاد مستر اندروید:گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس سامسونگ از حافظه‌ رم ۶ گیگابایتی بهره خواهند برد

شارژر بی سیم دوگانه
شارژر بی سیم دوگانه

به یادآوری است که پیش از این اپل نیز همزمان با معرفی آیفون X، از شارژر ویژه ای به نام «AirPower» رونمایی کرد که از استاندارد Qi بهره می برد و امکان شارژ همزمان چندین گجت را فراهم می کند و قرار است در سال 2018 به بازار عرضه شود.

بر اساس گزارشات، احتمال می رود که سامسونگ نیز قصد دارد به منظور جبران فاصله خود با اپل، همزمان با معرفی پرچمدار بعدی خود، یعنی گلکسی اس ۹، از شارژر بی سیم جدید نیز رونمایی کند. مستر اندروید منتظر خبرهای جدید از سامسونگ و فناوری های جدید آن است.

منبع: Patently Mobile