سیستم تشخیص چهره آیفون 10

دو برادر دوقلو آزمایش سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰ را دگرگون کردند

هنوز چند روز بیشتر از عرضه آیفون ۱۰ به بازار نگذشته و کاربران در حال آزمایش قابلیت های مختلف آن هستند. در این آزمایش هم که توسط «بیزینس اینسایدر» تهیه شده، مهم ترین قابلیت آیفون 10 یعنی سیستم تشخیص چهره آیفون 10  توسط دو برابر دو قلو تست شده است.

این دو برادر که «گِرگ فیبر» و «برایان فیبر» نام دارند شباهت بسیاری زیادی به هم داشته و تاکید کرده اند که بسیاری از نزدیکانشان نمی توانند آنها را از هم تشخیص دهند. این دو برادر سیستم تشخیص چهره آیفون 10 را به چالش کشیده اند.

آزمایش جالب سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰

در این آزمایش ابتدا «گِرگ» سیستم تشخیص چهره را که نیازمند اسکن کامل صورت است بر اساس چهره خود تنظیم می کند. سپس این سیستم را با استفاده از عینک آفتابی، کلاه، شال گردن و یکبار هم با همه آنها تست می کند و Face ID در تمام مواد به درستی چهره او را تشخیص داده و قفل موبایل را باز می کند.

در مرحله دوم برای آزمایش امنیت این سیستم قل دیگر او یعنی برایان سعی می کند قفل موبایل را با چهره خودش باز کند، اما نتیجه شگفت انگیز است: Face ID چهره او را به عنوان مالک گوشی شناسایی نمی کند. سیستم تشخیص چهره آیفون 10 همه را شوکه کرده است.

پیشنهاد مستر اندروید: آیا گلکسی اس ۹ به همراه شارژر بی سیم دوگانه ارائه می شود؟

برایان می گوید:

عملکرد این سیستم مرا شگفت زده کرد، در حالی که بسیاری از دوستان و بستگان من و گرگ را به جای هم اشتباه می گیرند اما این سیستم تفاوت های جزئی ما را تشخیص می دهد. این دو برادر از اینکه نمی توانند قفل موبایل های یکدیگر را باز کنند خوشحال به نظر می رسند.

تیم مستر اندروید منتظر اخبار جدیدی از آیفون و سیستم های جدیدش است.

منبع:  Business Insider