تبلیغات تلویزیونی

چگونه اپل با احساسات، دل داوران امی را بدست آورد

امی از مهمترین جوایز مربوط به تلویزیون آمریکا است که هر ساله میلیون‌ها نفر را در روز ۲۵ اوت پای تلویزیون می‌نشاند. هر ساله مراسم امی برگزار می شود و در آن مشهورترین برنامه‌ها و ‌سریال‌های تلویزیونی کشور آمریکا  شرکت می کنند و بهترین آنها، جوایز امی را دریافت می‌کنند. اما همیشه قبل از مراسم اصلی، امی یک مراسم دیگر برای هنر‌های خلاقانه برگزار می‌کند که در آن بخشی به نام تبلیغات تلویزیونی وجود دارد که در آن به بهترین آگهی تلویزیونی سال، جایزه امی اهدا می‎‌شود.

تبلیغات تلویزیونی اپل، پیش از برگزاری مسابقات سالیانه امی خبرساز شد

امسال برند اپل نظر داوران را به خود جلب کرد و توانست در برابر رقیبان خود، یعنی جنرال الکتریک، بادویزر و نایک موفق عمل کند. در گذشته همه شاهد این بودیم که برند اپل به سوی قوه تخیل و کودک درون مخاطبانش می‌رفت تا آنها را با دنیای رنگی‌اش به سمت خودش جذب کند. اما این روز ها شاهد این هستیم که این برند بیشتر سعی دارد تا با تبلیغات تلویزیونی گستره اش، احساسات مخاطبانش را تحریک کند.

در کنار اپل، برند سامسونگ در زیر سقف مارکت گوشی‌های هوشمند آمریکای شمالی قرار دارد که حتی به واسطه بودجه تبلیغاتی بسیار بالایش نسبت به اپل، نتوانسته چندان در خلایقیت تبلیغاتی اش موفق عمل کند و نامزد امی گردد.

پیشنهاد مستر اندروید: طراحی کمپین تبلیغاتی که مستقیم به هدف می‌زند،دنیا را بخرید

اپل در این تبلیغ داستان یک پسر بچه ای را روایت می‌کند که با گوشی آیفون خود، ویدئویی از تعطیلات کریسمسش درست کرده و آن را برای خانواده خودش به نمایش می‌گذارد و آنها را با این ویدئو به شوق می‌آورد. شاید سناریو این تبلیغ به نظر ساده آید؛ ولی شما هم با تماشایش حتما حس جالبی را دریافت خواهید کرد.

اگر این تبلیغ تلویزیونی اپل را دیده اید می توانید احساس خود را از دیدن آن در چند جمله بیان کنید تا به نام خودتان در ادامه مطلب انتشار داده شود.