عرضه چشمگیر آیفون 10

رشد روز افزون فروش آیفون ۱۰ تا سال ۲۰۱۸

KGI صبح امروز با انتشار مطلبی، به بررسی میزان تقاضای آیفون 10 (iphone X) در سه ماه تعطیلات ۲۰۱۷ پرداخت. تحلیلگر مینگ چی کو (Ming Chi Kuo) نیز به تاثیرات منفی آیفون X روی آیفون 8 اشاره کرده است. ظاهرا فروش آیفون 8 از آن چه که او پیش‌بینی می‌کرد، بدتر خواهد بود.

اخبار جدید از عرضه چشمگیر آیفون ۱۰ تا سال ۲۰۱۸

Ming Chi Kuo توضیح می‌دهد که در سه ماه تعطیلات بین ۲۵ تا ۲۷ میلیون آیفون 10 تولید خواهد شد و فروش بین ۲۲ تا ۲۴ میلیون واحد خواهد بود.

طبق پیش‌بینی‌های مینگ چی کو، تولید آیفون 10 در سه ماه اول ۲۰۱۸ با رشد ۳۵ تا ۴۵ درصدی همراه خواهد بود. این تحلیلگر معتقد است که تمایل کاربران به خرید آیفون 10 در سال ۲۰۱۸، به این عوامل بستگی دارد.

کو معتقد است که برخی خریداران آیفون X نگرانی خود از بابت تغییرات جدیدی که در این دستگاه رخ داده (همانند حذف دکمه Home)، کنار خواهند گذاشت. علاوه بر این، کو اظهار دارد که تقاضای خرید آیفون 10 در سال جدید چینی بسیار شدت گرفته است.

وی معتقد است که تولید آیفون ۸ در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ به نسبت تعطیلات، با کاهش ۵۰ تا ۶۰ درصدی مواجه خواهد بود. او می‌گوید:

امتیازات فروش این دستگاه آن قدر پایین است که تقاضا برای خرید آن بسیار پایین‌تر از حد انتظارمان خواهد بود.
اما از سویی دیگر، تحلیلگر کو معتقد است که آیفون ۸ پلاس کمی بیش‌تر از گمانه‌زنی‌های اولیه به فروش می‌رسد. به گفته کو، این همان عاملی است که فروش آیفون ۴.۷ اینچی (آیفون 8) را تحت شعاع قرار می‌دهد.

پیشنهاد مستر اندروید:چرا باید باتری لپ تاپ خود را کالیبره کنیم؟

مینگ چی کو همچنین پیش‌بینی می‌کند که هون های (Hon Hai) خط تولید آیفون ۸ پلاس خود را در آخرین فصل از سال ۲۰۱۸ به خط تولید آیفون 10 تغییر می‌دهد تا سفارش‌های اضافی را به سرانجام برساند.

تاکنون اپل درمورد تاثیر آیفون ۱۰ بر روی فروش آیفون ۸، حرفی به میان نیاورده است. طبق آخرین تماس تلفنی که با شرکت فوق صورت گرفت، تیم کوک همچنان بر ادعای خود باقی بود که اپل فروش آیفون‌های خود را بر اساس مدل انجام نمی‌دهد و به این فضا از منظر رقابت نمی‌نگرد.

اپل پیش‌بینی می‌کند که سهم بازار آیفون‌ها در فصل تعطیلات، بین ۸۴ تا ۸۷ میلیارد دلار خواهد بود. حال این سوال پیش می‌آید که آیا آیفون X قادر خواهد بود میزان تقاضا را تا سال ۲۰۱۸ ادامه دهد؟ اپل تاکنون هیچ گاه سه مدل آیفون را همزمان روانه بازار نکرده بود، به همین دلیل شرایط به وجود آمده پیش‌بینی نمی‌شد.